2 października, 2023
Breaking News

Badania diagnostyczne dla Seniorów

Aby cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem, należy regularnie robić badania profilaktycznie, a ich wyniki obowiązkowo regularnie konsultować z lekarzem. Badania takie mają celu wykluczenie chorób i prewencję, lub też, w sytuacji posiadania jednostki chorobowej, regularne kontrolowanie choroby i niedopuszczanie do powstania powikłań bądź pogorszenia się stanu zdrowia.

Seniorzy, ze względu na słabszy system odpornościowy i przebyte choroby, tym bardziej powinni zadbać o regularne konsultacje lekarskie i stałą kontrolę stanu zdrowia.

Gdzie wykonywać badania

Każdy lekarz w zależności od badania i stanu pacjenta, może zlecić wykonanie badań. Lekarz online daje możliwość konsultacji bez wychodzenia z domu i jest świetną alternatywną, zwłaszcza, jeśli pacjent nie jest sprawny ruchowo lub jeśli ma daleki dojazd do gabinetu lekarskiego i nie jest w stanie samodzielnie do niego dotrzeć.

Standardowe badania dla Seniorów

To lekarz decyduje jakie badania są potrzebne w celu diagnozowania stanu pacjenta i jego zdrowia. Spośród najczęściej dostępnych badań dla osób starszych są między innymi:

  • badania przesiewowe w kierunku nowotworów

  • badanie serca

  • badanie stężenia elektrolitów we krwi (sód, potas)

  • badanie kreatyniny

  • oznaczenie cholesterolu całkowitego

  • badanie glukozy

  • morfologia krwi obwodowej

  • kreatynina

  • badanie ogólne moczu

Opieka innych członków rodziny

W opiece nad seniorem, ważna jest pomoc członków jego rodziny. W miarę możliwości, należy zadbać o regularne badania i konsultacje lekarskie.

Jeśli nie jest akurat możliwe towarzyszenie osobie starszej w wizycie u lekarza, można umożliwić seniorowi skonsultowanie się z medykiem online. Nie tylko z nim porozmawia, ale też w razie konieczności wystawi potrzebne recepty i skierowania na dodatkowe badania. Lekarz online jest usługa wygodną dla seniora i dla członków jego rodziny.

Konsultacja z lekarzem po badaniach

Konsultacja online z lekarzem jest wygodną i szybką alternatywą dla długich kolejek w przychodni i wizyt, na które trzeba czekać tygodniami. Dzięki posiadanej wizycie online można zaoszczędzić czas oraz ułatwić seniorowi konsultację z lekarzem – medyk zinterpretuje wszystkie wyniki badań i dodatkowo odpowie na wszystkie pytania starszej osoby.

Lekarz podczas konsultacji online wypytuje pacjenta o stan zdrowia, obecne lub wcześniej przebyte choroby oraz odpowiada na wszystkie jego pytania. Na bieżąco analizuje wyniki wcześniejszych badań i, w miarę potrzeby, kieruje pacjenta na kolejne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *